Lajme

I riu turp?rohet keq para Vjosa Osmanit: E zgjati dor?n p?r t??i folur, por ja ?far? ndodhi

Po vazhdon edhe sot fushata zgjedhore, sakt?sisht dita e pest? derisa kan? mbetur edhe 7 dit? p?rpara zgjedhjeve t? 6 tetorit.Kandidatja nga radh?t e LDK-s? p?r kryeministre, Vjosa Osmani ka vizituar sot Vushtrrin? teksa ka mbajtur nj? tubim n? sheshin e qytetit, me ???rast ?sht? paraqitur nj? ??situat? komike??, shkruan Reporteri.net.Nj? qytetar i k?saj komune, […]

Lajme

S?rish t,?rmet i fu,qish?m, ja ku ishte epiqendra

Turqia ?sht? go,ditur s?rish nga nj? t?,rmet.Drejtoria p?r Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) b?ri t? ditur se nj? t?,rmet me fu,qi prej 4 ba,ll? go,diti sot Turqin? n? pjes?n jugper?ndimore, shkruan Anadolu.AFAD tha se t?,rmeti i p?rqendrur n? Detin Mesdhe t? krahin?s s? Mugl?s goditi n? or?n 10:50 t? m?ngjesit.Shty,pe rek.lam.en dhe le.xo laj,min […]

Lajme

Aksi,denti tra.gjik n? Fier/ Kush ?sht? 27-vje?ari q? hu,mbi j,et?n(EMRI)

P?r aksi,dentin e r?,nd? q? ndodhi m?ngjesin e sot?m n? autost,rad?n Levan?CTepelen?, jan? zbard,,hur emrat e vik,tim,?s dhe t? pla,gosu,rve.M?sohet se mjeti tip ??Honday?? me drejtues shtetasin Klevis Banavia 25 vje?, banu,es n? Burrel, ka hum,bur kontro,llin dhe ka dal? nga rru,ga, n? af?r,si t? fsha,tit ??Buzmadh??.Shty,pe rek.lam.en dhe vazhdo le.xo laj.min e pl.ote me […]

Kuriozitet

P?r duhanpir?sit / N?se pini duhan m? shum? se 5 vjet, kjo recet? jua pastron mushk?rit?

Ve? k?saj, problemet respiratore, si bronkiti dhe astma, jan? t? lidhura ngusht? me pirjen e duhanit. Ekspert?t sh?ndet?sor? rekomandojn? fuqish?m q? ta lini duhanin sa m? par?. Megjithat?, n?se assesi nuk mund ta lini, ekspert?t e mjek?sis? alternative thon? se ekziston nj? recet? super efikase sht?piake p?r pastrimin e mushk?rive, e cila u ndihmon atyre […]